5 Temmuz 2014 Cumartesi

GENÇLİK OTOBÜSÜYLE BİR BAŞKADIR BENİM MEMLEKETİM (BAŞVURULAR BAŞLADI)

Merhaba Canlarım şimdi ilk olarak bloğumda çalan müziği kapatıyoruz ve yukarıda ki videoyu açıyoruz.

Tamam isek şimdi yazıyı okuyabiliriz...

Aranızda genclikotobusu'nü duymayan kalmadı sanırım tabi ki benim projeye gitmeye hak kazandığı mı da :D

Ama aramızda ki

-Biz o kadar uzağa gidemeyiz anammmm

-Güzel  ülkemizi gezdik de ah bir avrupa kaldı
 diyenlere sesleniyorum o zaman hadi GÜZEL ÜLKEMİZ TÜRKİYE'Yİ GEZMEYE NE DERSİNİZ?

Tabi ki bu güzel fikir nereden çıkabilir diyecek olursak Efendim tamamiyle MCD Gençlik projesiyle karşınızdayız diyebilirim ...


İlk olarak projenin amacına gelelim
Tabi ki de memleketimizin güzelliklerini daha yakından görmek aynı zamanda gidilen şehirler de misafirlik yapıp sıcakkanlı bir ortam yaratmak.

Sonuç da biz sevecen bir halkız değil mi ?
      BAKINIZ....
“Gençlik Otobüsü Türkiye Kültür Turu Doğu Batı” projemizin amacı, son yıllarda gittikçe birbirinden ayrıştırılan gençlerimizi bir amaç doğrultusunda birleştirerek birbirlerinin kültürlerinden etkileşim sağlamaktır. Proje kapsamında başvuru yapan gençler arasından seçilecek 81 genç 24 günde 31 il gezecektir.
Proje kapsamında gidilen bazı şehirlerde yerel halka misafir olunacaktır. Bu sayede farklı kültürlere ait insanlarımızın birbirlerinin yaşam tarzlarını öğrenmeleri sağlanacak ve son yıllarda yok olan komşuluk kültürünün yeniden canlandırılması sağlanacaktır.
“Gençlik Otobüsü Türkiye Kültür Turu Doğu Batı” projesinde 81 ilden 81 genç, organizasyon ekibinden 9 genç toplam 90 gencin katılımıyla 24 gün seyahat edilecektir. Proje kapsamında 2 ayrı grup ile 31 ile gidilecektir. Bu seyahatlerin 20 gecesi otelde kalınacaktır.
Proje kapsamında aynı anda 2 otobüs Ankara’dan yola çıkacak ve biri batıya biri doğuya gidecektir.
“Gençlik Otobüsü Türkiye Kültür Turu Doğu Batı” projemizin diğer bir amacı da, ülkemizdeki tarihi ve tursitik yerlerimizin ve kültürel değerlerimizin tüm ülke genelinde bilinmesini sağlamaktır.

“Gençlik Otobüsü Türkiye Kültür Turu Doğu&Batı″ projesi kapsamında gidilecek şehirler :

Ankara, Konya, Nevşehir, Adana, Hatay, Gaziantep, Adıyaman, şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Elazığ, Van, Doğubeyazıt, Iğdır, Kars, Artvin, Batum, Hemşin-Ayder, Trabzon, Samsun, Safranbolu, İstanbul, Bursa, İzmir, Kuşadası, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Pamukkale, Antalya, Alanya.


PEKİ NASIL BAŞVURACAKSINIZ

“Gençlik Otobüsü Türkiye Kültür Turu Doğu & Batı”, Projesi başvuru şartları aşağıdaki şekildedir;

  1. Gençlik Otobüsü Türkiye Kültür Turu”  proje başvurusu 21.07.2014 – 31.12.2014  tarihleri arasındadır.
  2. Gençlik Otobüsü Türkiye Kültür Turu” projemize başvuru yapacak kişiler 18-35 yaş aralığında olmalıdırlar.
  3.  Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahiplerinin “Gençlik Otobüsü Genç Kart” sahibi olmaları gerekmektedir. Gençlik Otobüsü Genç kart’ınızı http://www.genclikotobusugenckart.com/ sitesinden satın alabilirsiniz.
  4. Gençlik Otobüsü Türkiye Kültür Turu” başvuru formunu dolduran kişiler, MCD Gençlik Ajansı, MCD Gençlik Kulübü ve MCD Kültür Ajans tarafından organize edilen projenin tüm şartlarını kabül etmiş sayılırlar.
  5. Gençlik Otobüsü Türkiye Kültür Turu” projesi kapsamında her ilden bir genç seçilecektir.
  6. Gençlik Otobüsü Türkiye Kültür Turu” projesine başvuru yapacak kişiler aşağıdaki başvuru şartlarından herhangi birini yerine getirmelidirler.
  7. Gençlik Otobüsü Türkiye Kültür Turu” projesi başvuru şartı 1, Her başvuru sahibi katıldığı il ile ilgili bir slogan üretip başvuru formundaki ilgili alana yazmalıdır.
  8. Gençlik Otobüsü Türkiye Kültür Turu” projesi başvuru şartı 2, Her başvuru sahibi katıldığı il ile ilgili, ilini en iyi yansıtan bir fotoğraf çekip başvuru formundaki ilgili alana yüklemelidir.
  9. Gençlik Otobüsü Türkiye Kültür Turu” projesi başvuru şartı 3, Her başvuru sahibi katıldığı il ile ilgili, ilini en iyi yansıtan bir yazı yazıp, başvuru formundaki ilgili alana eklemelidir.
  10. Bu başvuru formu sadece ön eleme içindir. Projeye ön elemeyi geçenler katılabilirler.
Gençlik Otobüsü Türkiye Kültür Turu” projesi 01 Temmuz 2015 – 24 Temmuz 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
“Gençlik Otobüsü Türkiye Kültür Turu”,“Gençlik Otobüsü Avrupa” ve “Gençlik Otobüsü Amerika”  projelerimizden faydalanmak ve “GENÇLİK OTOBÜSÜ GENÇ KART sahibi olmak gerektiğini unutmayın ve kart almak için hemen aşşağıda ki linki ya da dırek Gençlik otobüsü Genç Kart yazısını tıklayın :D
 
https://www.facebook.com/genclikotobusu 
http://www.genclikotobusugenckart.com sayfalarımızı sürekli takip ediniz...

BAŞVURU İÇİN HEMEN http://www.genclikotobusubasvuru.com/turkiyekulturturu LİNKE TIKLIYORUZ VE BAŞVURUMUZU YAPIYORUZ 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder